Image

‘’HEKİMLER SÖYLÜYOR’’; Mudanya Devlet Hastanesi Biyokimya Uzmanı Dr.Özlem Kaya'nın sosyal medya üzerinden yaptığı çağrıya cevap vererek Türkiye’nin dört bir yanından Bursa’da bir araya gelen 30 kadın hekim tarafından seslendirilen ve toplam 36 eseri içeren iki CD’den oluşan bir müzik albümü projesidir.

 

Bu projenin tüm organizasyonu aynı zamanda fikir sahibi olan Dr.Özlem Kaya tarafından gerçekleştirilmiştir.

 

Türk Sanat Müziği eserlerinden oluşan ‘’Hekim Şarkıları’’ Albümünün sanat yönetmenliğini; 2017 yılında Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Ödül Töreninde müzik alanında büyük ödüle layık görülen Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçısı Sn Göksel BAKTAGİR,

 

Türk Halk Müziği eserlerinden oluşan ‘’Hekim Türküleri’’ Albümünün sanat yönetmenliğini ise; Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçısı Sn Selçuk Murat KIZILATEŞ üstlenmiştir.

 

Albümün alt yapı kayıtları Bursa, Ankara ve İstanbul'daki 5 farklı stüdyoda 25 profesyonel müzisyen ile tamamlanmıştır.


Hekimlerin ses kayıtları ise Bursa’da Stüdyo Orpheus’ta gerçekleştirilmiştir.


Stüdyo okumaları sırasında değerli ses sanatçıları Sn.Nazire SAVRAN ve Uludağ Üniversitesi Devlet konservatuarı öğretim üyesi Sn.Özlem DOĞUŞ VARLI, hekimlere vokal koçluğu yapmıştır.

 

TRT'nin değerli ses sanatçısı Sn Emel TAŞÇIOĞLU projeye destek olarak albümdeki bir eseri hekimlerle birlikte seslendirmiş ve Tuz Gölü’deki video klip çekimlerine katılmıştır. Albümün ikinci videoklibi Bursa Kürekli Şelalesinde gerçekleştirilmiştir.

 

Projenin yapımcılığını Ege ŞAFAK ORPHEUS YAPIM üstlenmiş olup, 12 Mayıs 2019  ''Anneler Günü''nde tüm müzik marketler ve digital marketlerde dinleyicisi ile buluşmuş ve çok büyük ilgi görmüştür.

 

Albümün satış gelirleri ise sosyal sorumluluk projesi  kapsamında eğitim ve sağlık ile ilgili vakıf ve derneklere aktarılmaktadır. İlk olarak Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Türk Eğitim Vakfına bağışta bulunulmuş ve hayvan dostlarımız da unutulmayarak Yedikule Hayvan Barınağına da bağış yapılmıştır. Ayrıca Çekül vakfına yapılan bağışla Sivas ili Tavra Boğazın'da 700 ağaçlık ''Hekimler Söylüyor Korusu'' oluşturulmuştur.

 

''Hekimler Söylüyor'' albümün gelirleri Türk Eğitim Vakfı tarafından (TEV) özel olarak oluşturulan ve ülke genelinde de bağış kabul eden ''Hekimler Söylüyor Burs Fonu'' ile ''Meslektaşımı okutuyorum!'' sloganıyla Tıp Fakültesinde okuyan kız öğrencilerine aktarılmaya devam etmektedir.