Image

"Hekimler Söylüyor’’;  hekimlerin bir araya gelerek oluşturduğu  ilk profesyonel müzik albümüdür. 

Türkiye'de ve dünyada daha önce yapılmamış olması bu projeyi  benzersiz kılmaktadır.

Hekimlerin kendi meslekleri dışında kültür ve sanat faaliyetleri konusundaki yeteneklerini de göstermeleri için bir fırsat yaratmıştır.

Hekimler, kadim kültürümüzün birbirinden güzel eserlerini amatör ruh ve heyecanla yorumlayarak, unutulmaya yüz tutmuş Türk Müziği şarkı ve türkülerini yeniden gündeme getirmişlerdir.

Yurdun dört bir yanından biraraya gelen hekimler sanatın birleştirici gücü sayesinde  kendileri gibi müziğe gönül vermiş meslektaşları ile tanışma ve ortak bir projede buluşma şansını elde etmişlerdir.

Hekimler bu proje ile dinleyenlere ''bu sefer müziğin şifa gücü'' ile seslenerek toplumun her kesimi ile hekimlik mesleği dışında da kucaklaşabileceklerini göstermişlerdir.

Albüm gelirlerinden yaptıkları bağışlarla, geleceğin mimarı olan gençlerimizin eğitim hayatına bir ışık yakmış, ortak yaşam alanını paylaştığımız hayvan dostlarımızı barınakta ziyaret ederek onların bakımları için de bağışta bulunmuş ve doğayı iyileştirmek ve korumak için ‘’Hekimler Söylüyor’’ adına 700 fidan dikerek dünyayı daha yaşanabilir kılmak üzere  eğitimli ve donanımlı bireyler olarak bu özel kültür sanat faaliyetini sosyal sorumluluk projesine dönüştürmüşlerdir.

’’Hekimler Söylüyor’’ projesi; Türk Eğitim Kurumu (TEV) bünyesinde kurulan ‘’Hekimler Söylüyor Burs Fonu’’ ile ‘’meslektaşımı okutuyorum’’ sloganıyla Tıp Fakültesinde okuyan kız çocuklarımızın eğitimine  katkıda bulunmaya devam ediyor.